KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15103141
nr 1510 3141
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Signerad. Akvarell, bildmått: 40x26cm, yttermått inklusive ram: 57x41cm
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:34:17
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
2.800 kr
3.200 kr
3.200 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr
3.800 kr
3.800 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.200 kr
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Agnes Cleve
Läs mer om Agnes Cleve